X

Array CGH

این تست جهت بررسی های بالینی، ارائه دقیق تغیرات ژنتیکی بسیار مناسب است و دارای قدرت تفکیک بالایی نیز است.

Array CGH مخفف Microarray array Comparative Genomic Hybridization است،


تفاوت Array CGH و تکنیک FISH

زمانی که احتمال اختلال کروموزومی مطرح میشود، علائم بالیی آن با استفاده از FISH شناسایی می شود و همینطور روش FISH به شناسایی ریزحذف های کروموزومی می ردازد.

اما Array CGH تعداد زیادی از ریز حذف ها را با یک آزمایش بدون توجه به علائم بالینی مشخص می کند و به شناسایی بسیاری از بیماری ها نیز کمک می کند.

نوع نمونه برای آزمایش Array CGH

جهت به کربردن ازمایش Array CGH از نمونه خون استفاده می شود.

اما برای تشخیص های پیش از تولد،از نمونه پرزهای جفت جنینی و مایع آمنیون استفاده می شود.

در مواقعی که بخواهیم ازاین تست، پیش از لانه گزینی استفاده کنیم باید روی نمونه های تروفوبلاست،جسم قطبی، بلاستومر استفاده نمود.

 

نتایج آزمایش Array CGH

زمانی که نتیجه آزمایش Array CGH طبیعی باشد بدان معنا است که مسئله در رابطه با نقص در DNA یافت نشده است اما به معنی عدم مشکل همیشگی نیست.

جهت ارتباط با یکی از بهترین آزمایشگاه ژنتیک تهران و انجام آزمایشات در بخش سیتوژنیک و Fish و تعیین وقت قبلی با آزمایشگاه تشخیص طبی و ژنتیک پزشکی تهران لب می توانید به آدرس :تهران، خیابان ولیعصر، ابتدا پارک ساعی پلاک ۲۱۷۱ ، طبقه فوقانی شهرکتاب ، مراجعه کنید.

 

  • درباره تهران لب

مرکز پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی تهران لب، با بهره گیری از نیروی انسانی توانمند و با تجربه، زیر ساخت های مدرن و روش های علمی روز دنیا، توانایی انجام انواعی از بررسی ها و تست های تشخیصی و ژنتیکی را برای مراجعین دارا می باشد . بی شک این امر حاصل تعهد و مسئولیت پذیری بنیان گذاران, سرپرستان و یکایک کارکنان این مجموعه به ارائه و حفظ بالاترین کیفیت خدمات و کسب رضایت مراجعین می باشد

  • تهران، خیابان ولی عصر، ابتدای پارک ساعی بعد از کوچه شهید مهدی اسعدی، پلاک: 2173 طبقه: همکف

  • پست الکترونیک : info@tehranlab.com

  • شماره تماس : 1650
    (021) 88709971 - 88709970

logo-samandehi